DERİ BAKIM REHBERİ

Tüm ürünlerimizi sevgiyle yapıyor ve deri çantalarınızı uzun yıllar boyunca ilk günkü ışıltısıyla kullanmanızı istiyoruz. 

Tüm hakiki derilerin ortak bir özelliği vardır: doğal özelliklerini koruyan doğal ürünlerdir. Deri yüzeyindeki doku farklılıkları, yara izleri, böcek ısırıkları ve diğer kusurlar derinin doğal kökenini yansıtır. Bunlar derinin özgünlüğünü ve eşsizliğini vurgular.

Derinin uzun ömürlü yapısı ancak doğru bakım ile elde edilebilir. Bu rehberimizde size deri ürünlerinize nasıl doğru bakımı yapacağınızı göstereceğiz. 

İlk olarak dikkat etmeniz gereken konu, kullanım şekliniz olmalıdır. Çantanız içerisinde makyaj malzemeleri, parfüm ya da dökülebilecek türde şeyler taşırken dikkat etmelisiniz. Bunlar çoğu zaman dökülme sonucunda leke bırakabilmektedir. Bu lekeler yıkama ve silme sonucu çıkmayabilir. O nedenle dikkatle kullanmaya özen göstermeniz çok daha iyi olacaktır. Makyaj ürünlerini çantanıza koyduğunuz makyaj çantasında taşıyınız. Çantanıza dökülme olasılığı olan hiçbir şeyi taşımamanızı tavsiye ederiz. Çantaya doğrudan değebilecek el dezenfektanları, parfümler ve bu tür kimyasallardan uzak durmalısınız.

Derinin renginde solma meydana gelmemesi için güneş almayan yerlerde saklanması da önemlidir.

Deri çantalarınızı kullanmadığınız süre zarfında içine kağıt koymalı ve sizlere gönderdiğimiz % 100 organik ve hava alan kılıf içerisinde çantalarınızı uzun süre saklayabilirsiniz. Uzun süre saklamak istediğiniz durumda uzun askı ve çantayı birbirine temas etmeyecek şekilde kılıfa koymalısınız.

Beyaz tozları ve lekeleri yok etmek için düzenli olarak kuru bir mikrofiber bez ile deriyi silmek gerekir. Daha derin bir temizlik için ise bir deri temizleyicileri kullanılabilir.

Deri çanta ıslandıysa pamuklu kuru bir bezle tampon yöntemi uygulanarak silinir ve ardından oda sıcaklığında kurumaya bırakılır. Isı kaynakları (Fön makinesi, kalorifer, ısıtıcı vb.) kullanarak çanta kurutulmamalıdır. Bu durumda deri, geri dönüşü olmayan bir zarar görebilir.

Deri çantanın üzerinde su lekeleri oluştuysa lekeli yerler 5-10 saniye su buharına tutulur ve kuruduktan hemen sonra deri yağı ile cilalayabilirsiniz.

Deri çanta temizlenirken veya muhafaza edilirken kullanılan malzemelerin boya içermediğinden emin olunmalıdır